Jablonec získal dotaci na arénu pro judo, stavba začne v dubnu

  • 21.03.2019
  • 14:54
  • Autor: ČTK

Jablonec nad Nisou 21. března (ČTK) - Jablonec nad Nisou připravuje výstavbu arény pro judo. Na projekt za téměř 42 milionů korun získal 18,8 milionu korun z dotačního programu ministerstva školství. Nová tělocvična pro jablonecký Judo klub vznikne v nástavbě na jedné z budov v areálu lehkoatletické haly Střelnice. Stavět se začne v dubnu, dokončena by měla být stavba v srpnu 2020. Na dnešním jednání zastupitelstva to ČTK řekl primátor Milan Kroupa (ANO).

"Jablonečtí judisté za sebou mají 65letou historii, nikdy ale neměli kvalitní zázemí, celou dobu putovali po provizorních prostorách. Vlastní tělocvičnu si bezesporu zaslouží," doplnil Kroupa. Návrhy na stavbu arény pro judisty ve městě byly už dříve, až teď se ale podle primátora podařilo na náročný projekt získat dotaci.

Projekt počítá s rekonstrukcí budovy a nástavbou, v níž bude aréna pro judo. Součástí prostor bude sociální zázemí nebo oddělené šatny pro dívky a chlapce. Vedle tréninků se tam budou konat také menší soutěže a soustředění. V budově vznikne také posilovna, kardio centrum nebo menší tréninkové místnosti. Využívat je budou moci také atletické oddíly, školní atletické kluby a městská policie.

Zhruba 80 procent členů jabloneckého oddílu juda jsou děti a mladí lidé do 18 let. "Podpora sportovních aktivit dětí a mládeže je velice důležitá, a to z hlediska zdravotního, duševního i prevence," řekl náměstek primátora David Mánek (ANO). Provozovatelem arény bude podle něj město.

PR články