V Libereckém kraji stále sněží, silničáři radí zvýšenou opatrnost

  • 12.12.2018
  • 07:31
  • Autor: ČTK

Liberec 12. prosince (ČTK) - Sněžení komplikuje dopravu v Libereckém kraji. Napadlo až 20 centimetrů sněhu a stále sněží nejen v horských oblastech. Silničáři doporučují jezdit se zvýšenou opatrností. Teploty se pohybují jen těsně pod nulou a mokrý sníh se na silnicích může klouzat, problémy tak mohou mít hlavně kamiony ve stoupáních. Zatím podle policie žádné problémy hlášeny nejsou.

Sjízdná je zatím i frekventovaná silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska, která se v posledních letech při sněžení často preventivně uzavírá pro nákladní vozy nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů. K zablokování dopravy na tomto úseku totiž stačí jediný kamion uvízlý v kopci. Alternativní trasou do Polska pro kamiony je silnice 35 přes Hrádek nad Nisou na Liberecku.

Teploty v Libereckém kraji se dnes ráno pohybují od minus čtyř stupňů do nuly. Místy se objevuje sněžení, fouká jen slabý vítr. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření většinou holé, se zbytky rozbředlého sněhu, na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu. Bez zimní výbavy by motoristé vůbec neměli vyjíždět. Sněžení by mělo podle předpovědí meteorologů vydržet po většinu dne, až k večeru bude srážek ubývat. Teploty vystoupají nejvýše ke dvěma stupňům.

PR články