Severočeští hasiči mohou skladovat techniku v nových halách

  • 17.04.2019
  • 17:55
  • Autor: ČTK

Ústí nad Labem 17. dubna (ČTK) - Hasiči v Ústeckém kraji mají nové haly na uskladnění techniky. Dosud měli přístroje v různých provizorních přístřešcích nebo na volném prostranství. Náklady na stavbu dvou objektů na stanici v Ústí nad Labem byly 21 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

V první etapě stavbaři zbourali čtyři staré objekty na stanici v ústecké čtvrti Všebořice, upravili terén a postavili první halu. Práce začaly v létě 2017. O rok později začala stavba druhé haly.

Na nákladech v první etapě, která vyšla na skoro 14 milionů korun, se podílel státní rozpočet, příspěvek od Ústeckého kraje a příspěvek od dvou společností. Druhou etapu s náklady 7,3 milionu korun pokryli hasiči ze státního rozpočtu.

Důvodem pro stavbu byla nedostatečná kapacita a nevhodné prostory pro uskladnění techniky a prostředků požární ochrany. "Nevyhovující uskladnění zkracuje životnost takto uložené techniky, jsou vyšší nároky na opravy a údržbu a její dostupnost komplikuje rychlost nasazení při mimořádných událostech," uvedl Marvan.

Nové prostory budou sloužit jako sklad techniky, zásahových kontejnerů a přívěsů, autobusu, výjezdových vozidel či pneumatik a věcných prostředků požární ochrany.

PR články