Liberec chce na silnici na levém břehu přehrady přidat chodník

  • 18.04.2019
  • 15:27
  • Autor: ČTK

Liberec 18. dubna (ČTK) - Liberec chce vybudovat chodník ve Zvolenské ulici na levém břehu přehrady. Slibuje si od toho zvýšení bezpečnosti pro pěší. Zatím jde ale jen o záměr. Podle radního Petra Židka (ODS) by chodník chtěli vybudovat při rekonstrukci přehrady, kterou by mělo Povodí Labe zahájit příští rok. Město se na chodník pokusí získat evropskou dotaci.

Přehrada je oblíbeným místem pro vycházky i rekreační běhání. Promenádní cesta je na pravém břehu, na druhé straně je ale jen špatně přehledná silnice s obousměrným provozem. Na bezmála kilometrovém úseku je osm zatáček. I proto se v Liberci už několik let řeší, zda by nebylo lepší ji pro dopravu uzavřít a využívat pro rekreaci a sportovní vyžití, hlavně v létě. Zkušebně byla kvůli tomu uzavřena před dvěma lety. Podle Židka s uzavřením silnice ale v tomto projektu nepočítají, provoz by měl být zachován obousměrný. "Dojde k omezení rychlosti, zřejmě. To už jsou ale věci, které ukáže projekt až bude finálně připraven," uvedl.

Nový chodník by měl být v celém úseku Zvolenské ulice, od křižovatky u Textilany na Jablonecké ulici až po třídu Svobody pod univerzitními kolejemi. "Chceme chodník, který by byl v dostatečné šíři na to, aby se tam dalo projet s kočárkem," uvedl radní.

V plánu města je zvýšení bezpečnosti pro pěší ještě v dalších pěti lokalitách. Stejně jako u Zvolenské jde zatím o záměr a většinou by mělo jít o výstavbu chodníků. Podklady pro realizaci se budou připravovat pro Londýnskou, Hlávkovu a Ruprechtickou ulici, úsek mezi základní školou v Ostašově k točně autobusu u hřbitova a pro Ostašovskou ulici mezi nákupní zónou a gymnáziem v Růžodole. I na tyto akce se město pokusí získat evropskou dotaci.

PR články