Česká Lípa připravuje letos obnovu a zateplení škol za 87 mil.Kč

  • 25.03.2019
  • 09:43
  • Autor: ČTK

Česká Lípa 25. března (ČTK) - V České Lípě připravují letos projekty na obnovu a zateplení školských budov dohromady za 87 milionů korun. Práce by měly začít už o letních prázdninách. Největší akcí bude zateplení Základní školy Lada, které zahrnuje nejen novou fasádu, ale i výměnu oken a také systém řízeného větrání. Po dokončení stavby by město mělo ročně na nákladech za energie ušetřit milion korun, řekla dnes ČTK mluvčí českolipském radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Projekt zateplení školy na sídlišti Lada počítá i s fotovoltaickými panely na střechách pavilonů. "Zateplená fasáda bude po dokončení prací vypadat velmi zajímavě, počítá se s kombinací dřevěných prvků a šedé barvy na fasádě. Celkové náklady na zakázku jsou odhadnuté na 79 milionů korun, 29 milionů však město může získat z dotace," doplnila mluvčí radnice. Stavební práce by měly začít už o prázdninách, potrvají ale víc než rok. Škola by měla být hotová do listopadu 2020.

Radnice teď hledá dodavatele nejen pro zateplení školy Lada, ale také pro rekonstrukci v dalších budovách, i když půjde o menší práce. "Jedná se o velké budovy, které navštěvuje velké množství lidí a které jsou v provozu již desítky let. Tento provoz se na budovách samozřejmě podepsal. Snažíme se proto v maximální míře školy a školky opravovat a zajistit tak co možná největší komfort jak žákům, tak i učitelům," doplnil místostarosta Martin Brož (ANO).

Rekonstrukce by se mělo dočkat zastaralé a nevyhovující sociální zařízení v Mateřské škole Šikulka a v Základní škole Špičák. Projekt počítá i s výměnou rozvodů, elektroinstalace a topení, na záchodech budou nové obklady, dlažby a veškeré vybavení. I tam by měly práce začít v létě, stejně jako oprava střechy tělocvičny Základní školy Dr. Miroslava Tyrše. "Poslední zadávací podmínky, které jsme schválili, je zakázka na výměnu oken v budově v Nerudově ulici, která patří k základní praktické škole," dodal Brož. I tam práce začnou v létě.

PR články