Zprávy z Libereckého kraje

Nalaďte se pozitivně s nejsledovanějším regionálním zpravodajstvím v Libereckém kraji!


Jablonec nad Nisou chce být městem bez bariér

Jablonecká radnice chce postupně zajistit celkovou bezbariérovost ve městě. Tuto situaci řeší jak stavebními úpravami, tak i novými projekty. V současné době je už samozřejmostí bezbariérový přístup například na magistrátu, poště i na některých ulicích hlavně v centru města.

(celý článek)

Frýdlant odhalil památník obětem 1. světové války

Neděle 11. listopadu se ve Frýdlantu nesla v duchu vzpomínek na padlé vojáky, kteří zemřeli ve světových válkách. V rámci pietního aktu město slavnostně odhalilo zrekonstruovaný památník a také sochu klečícího vojáka, která předtím stála v centru města.

(celý článek)

Liberecký kraj se chystá opravit další silnice

Liberecký kraj plánuje v příštím roce opravit několik dalších komunikací. Týká se to silnic druhé i třetí třídy, a to například úseku z Turnova do Příšovic nebo z Jenišovic do Roudného. Oprava všech plánovaných komunikací by mohla stát až 900 milionů korun.

(celý článek)

V Liberci si připomněli Křišťálovou noc

Liberec si připomněl osmdesáté výročí takzvané Křišťálové noci. Zástupci města, Libereckého kraje a Židovské obce Liberec uctili oběti holocaustu modlitbou a po Liberci umístili dalších dvanáct kamenů zmizelých. Ty odkazují na život padlých libereckých židů.

(celý článek)