Zprávy z Ústeckého kraje

Nalaďte se pozitivně s nejsledovanějším regionálním zpravodajstvím v Ústeckém kraji!


Hnutí ANO v Neštěmicích se rozpadlo

V ústeckých Neštěmicích se rozpadla část hnutí ANO. Tři členové, kteří ve volbách získali zastupitelské mandáty, se rozhodli opustit stranu kvůli zásahům vedení do koaličního vyjednávání. Podle kandidáta na ústeckého primátora, Petra Nedvědického, ale k žádným nátlakům nedocházelo.

(celý článek)

Lovosice mají podzimní květinovou výzdobu

Centrum Lovosic zůstane barevné i na podzim. Město obměnilo letní květinovou výzdobu za podzimní a novou zelení osadilo i tři okružní křižovatky. Ve středu města tak lidé uvidí například vřesy, okrasné brukve nebo třeba cuketu.

(celý článek)

Litoměřice odměňovaly za využívání alternativní dopravy

Zaměstnanci Městského úřadu a Městské nemocnice v Litoměřicích byli oceněni za využívání alternativních způsobů dopravy při cestách do práce. Cílem projektu je nejen motivovat zaměstnance k využívání jiných druhů dopravy, ale také použít získaná data pro koordinaci Plánu udržitelné mobility města.

(celý článek)

V děčínské ZOO uhynula medvědice

Smutná zpráva přišla ze zoologické zahrady v Děčíně. Ve svých šestatřiceti letech tam uhynula medvědí samice Helga. Ošetřovatelé ji kvůli dlouhodobým problémům s klouby uspali. Česká republika tak ztratila posledního zástupce medvěda Grizzly.

(celý článek)

V Ústí nad Labem přibudou zastávky

V Ústí nad Labem přibudou přístřešky na zastávkách městské hromadné dopravy. Město vybuduje nové čekárny za čtvrt milionu korun. Celkem tři zastávky se dočkají modernizace ve čtvrtích Svádov, Vaňov a v ulici Vinařská.

(celý článek)

Modlany chystají změnu územního plánu

Obecní úřad v Modlanech, který spravuje šest obcí na Teplicku, chce změnit územní plán. Důvodem jsou především rodiny z arabských zemí, které tu v minulosti skoupily pozemky a v místních vyvolaly obavy. Problém je také s plánovanými montážními halami na orné půdě. Nový plán by do budoucna těmto potížím měl předcházet.

(celý článek)